נשים ומגדר במזרח התיכון במאה העשרים

Translated title of the contribution: Women and Gender in the Middle East in the Twentieth Century

Ruth Roded (Editor), Noga Efrati

Research output: Book/ReportBookpeer-review

Abstract

נשים במזרח התיכון זוכות באחרונה לתשומת לב רבה לאור ההתפתחויות הפוליטיות, התרבותיות והכלכליות המתרחשות באזור. ניתוח מגדרי המדגיש את ההיבטים ההיסטוריים והעכשוויים שבהבחנה בין המינים הפך חלק בלתי נפרד מחקר האזור ותולדותיו.

קובץ המאמרים נשים ומגדר במזרח התיכון במאה העשרים, המביא מפירות המחקר בנושא מעניין וחשוב זה, מבקש להעשיר את הידע, ולערער סטריאוטיפים. המאמרים, פרי עטם של חוקרות וחוקרים ישראליים, דנים ביוצרות בתחומי הקולנוע והספרות, בפולמוס על הלבוש האסלאמי, בהשכלת נשים ובתנועות נשים. הקובץ עוסק גם ביחסה של המדינה לנשים ויחסן שלהן למדינה. הוא נוגע בפמיניזם ממלכתי, כאשר המדינה מבקשת לקבל על עצמה את שיפור מצבן של הנשים, וכן בגילויי אופוזיציה מצדן של נשים ביחס למדיניות הננקטת כלפיהן.

המאמרים מקיפים את "המאה העשרים הארוכה" ששורשיה בשלהי המאה התשע עשרה ואת רוב ארצות המזרח התיכון. תשומת לב מיוחדת מוקדשת לנשים איראניות, תורכיות, עיראקיות, פלסטיניות ובדוויות בישראל. כל המתעניין במזרח התיכון בכלל ובנשים ומגדר בפרט ימצא בספר מידע עשיר וזוויות מבט חדשות.
Translated title of the contributionWomen and Gender in the Middle East in the Twentieth Century
Original languageHebrew
Place of Publicationירושלים
Publisherהוצאת מאגנס - האוניברסיטה העברית
Number of pages274
ISBN (Electronic)978-965-493-314-8
StatePublished - 2008

Fingerprint

Dive into the research topics of 'Women and Gender in the Middle East in the Twentieth Century'. Together they form a unique fingerprint.

Cite this