האם תעריפי הביקורת ירדו והכנסתם של משרדי ראיית חשבון נפגעה בעקבות החובה לגילוי שעות ביקורת?

Translated title of the contribution: Have hourly audit fees declined over time and have audit revenues declined due to the disclosure or audit and non-audit hours?

אלי אמיר, שי לוי, מנחם עבודי, אפרת שוסט

Research output: Contribution to journalArticlepeer-review

Abstract

אנו בודקים מה קרה לתעריפי הביקורת לשעה ותעריפי השירותים האחרים לשעה בישראל בשנים 2006-2018. בנוסף, אנו בודקים מה קרה למספר השעות הממוצע לביקורת ולשירותים אחרים של לקוח והאם קיים קשר בין תעריף הביקורת לשעה לבין מספר שעות הביקורת, ובין תעריף שירותים אחרים לשעה לבין מספר שעות השירותים האחרים. התוצאות מעידות על שחיקה משמעותית ומונוטונית בתעריפי הביקורת לשעה משנת 2006 לשנת 2018. תעריפי השירותים האחרים, לעומת זאת, לא השתנו באופן משמעותי. במקביל לירידה בתעריפי הביקורת, חלה עלייה משמעותית במספר שעות הביקורת ושעות השירותים האחרים בממוצע ללקוח, עקב הגידול במורכבות הדוחות הכספיים. עם זאת, סך ההכנסות מביקורת ירד על פני זמן, ואילו סך ההכנסות משירותים אחרים נשאר יציב. ממצאים אלה קונסיסטננטיים עם הטענה שהתחרות בין המשרדים לראיית חשבון השפיעה בעיקר על מחירי הביקורת ופחות על מחירי השירותים האחרים, אך אין כל עדות לכך שהגילוי על מספר השעות הוא שהביא לשחיקה בתעריפים. (מתוך המאמר)
Translated title of the contributionHave hourly audit fees declined over time and have audit revenues declined due to the disclosure or audit and non-audit hours?
Original languageHebrew
Pages (from-to)132-146
Number of pages15
Journalחידושים בניהול
Volume11
StatePublished - 2022

IHP publications

  • IHP
  • Accountants
  • Accounting
  • Auditing
  • Income
  • Prices

Cite this