בסתיו ימי האמנציפציה זיכרון היסטורי ודימויי עבר תחת איום הפשיזם: גרמניה, צרפת, הונגריה

Translated title of the contribution: The waning of the emancipation era historical memory and images of the past under the impact of fascism: Germany, France, Hungary

Research output: Book/ReportBookpeer-review

Abstract

"כיצד הגיבו היהודים בארצות אירופה על שקיעתה של האמנציפציה ועלייתו של הפשיזם? באילו דרכים ניסו בני הקהילות היהודיות שעולמם ותרבותם הפוליטית עוצבו בעידן האמנציפציה להתמודד עם מציאות חדשה ומאיימת זו? האם ניתן להצביע על מאפיינים דומים ושונים של העמידה מול אתגר זה בין דוברי המחנות היהודיים השונים - ביניהם ליברלים, ציונים ואורתודוקסים – בארצות השונות?
בסתיו ימי האמנציפציה - זיכרון היסטורי ודימויי עבר תחת איום הפשיזם: גרמניה, צרפת, הונגריה מנסה לענות על שאלות אלה, תוך התמקדות באסטרטגיה מרכזית שנקטו מנהיגיהן ודובריהן של הקהילות היהודיות: עיצובו מחדש של הזיכרון וגיבושו של "עבר שימושי". הספר דן בדרכי הבניית העבר בשלוש קהילות יהודיות באירופה שהועמדו, כל אחת בדרכה, אל מול אתגר עלייתו של הפשיזם ושקיעת האמנציפציה: גרמניה, צרפת והונגריה. סוגיות אלה נבחנות על רקע ניתוח התרבות הפוליטית וייצוגי העבר בסביבת הרוב הלא יהודית בכל אחת ואחת מן המדינות הללו."(גב הספר)
Translated title of the contributionThe waning of the emancipation era historical memory and images of the past under the impact of fascism: Germany, France, Hungary
Original languageHebrew
Place of Publicationירושלים
Publisherמרכז זלמן שזר לתולדות ישראל
Number of pages327
StatePublished - 2011

Fingerprint

Dive into the research topics of 'The waning of the emancipation era historical memory and images of the past under the impact of fascism: Germany, France, Hungary'. Together they form a unique fingerprint.

Cite this